Жіночі шапки

Можливо Вас зацікавлять інші товари

Історичне значення головних уборів для жінок

Кілька століть тому всі українські заміжні жінки повинні були носити «очіпок» - головний убір, який можна було зняти лише перед сном.

Повсякденні варіанти шили із простих матеріалів, які стояли дешево, святкові - із дорогих (тафти, шовку, парчі). Російські жінки після весілля теж ховали волосся під ...

Історичне значення головних уборів для жінок

Кілька століть тому всі українські заміжні жінки повинні були носити «очіпок» - головний убір, який можна було зняти лише перед сном.

Повсякденні варіанти шили із простих матеріалів, які стояли дешево, святкові - із дорогих (тафти, шовку, парчі). Російські жінки після весілля теж ховали волосся під особливий вид шапки. «повійник». Його одягали безпосередньо на голову, а вже поверх – кокошник або хустку.

Цей головний убір мав дуже велике обрядове та магічне значення: в останній день весілля на дівчину одягали очіпок чи повійник і цим затверджували її новий статус – «заміжня жінка».

У сучасному світі шапки для дівчат втратили символічний зміст, але залишилися практичним та стильним повсякденним та святковим аксесуаром.

Перші трикотажні теплі жіночі шапки

Родиною в'язаних шапок вважається Британія, а точніше містечко Монмут, де в XIV столітті почали виробляти головні убори, що щільно облягають, з овечої вовни. Тоді їх носили навіть дворяни, але вже XVII-XVIII століттях прості в'язані вовняні шапки одягали переважно робітники, оскільки вони коштували досить дешево. Найвище суспільство воліло вишуканіші головні убори.

В'язані шапки у гардеробі дівчат з'явилися на початку ХХ століття. Зараз існує безліч їх різновидів і за сезонністю, і за кроєм. А ось така звична зараз жіноча шапка з помпоном була вигадана чоловіками, а сам помпон мав суто практичне призначення. Пучки ниток, зібрані на маківці, прилаштовували до своїх головних уборів моряки, щоб уберегти голови: раніше каюти кораблів мали дуже низькі стелі і чоловіки часто об них билися. помпон пом'якшував удар.

Види в'язаних шапочок для дівчат

Жіночі шапки з пряжі – найпоширеніші головні убори і є пояснення:

  • Різноманітність видів та фасонів – можна вибрати модель під будь-який образ, стиль та форму обличчя;
  • Теплі та практичні вони щільно прилягають до голови і добре зігрівають навіть у сильні морози;
  • Коштують недорого (не рахуючи дизайнерських моделей, ціна за які може бути захмарною).

Популярна молодіжна шапка біні не виходить із моди вже кілька сезонів (осінь 2019 не виняток) – щільно облягає голову, але не торкається верхівки – край зазвичай звисає назад, на бік чи стирчить нагору. Довжина може бути різною, біні бувають з підворотом і без нього, іноді прикрашають їх помпоном. Дівчатам із круглою формою обличчя краще уникати цієї моделі.

В'язані берети – ще один хіт сезону. Він виглядає дуже романтично та підходить практично всім. Жіночі берети бувають трикотажні, вовняні, для більшої еластичності використовують пряжу із додаванням штучних волокон. Їх можна носити під пальто, тренч, шубу, жакет, куртку.

Останнім часом дуже популярна шапка-чалма – красивий головний убір у східному стилі. Вона виглядає неординарно та оригінально, щільно прилягає до голови та добре зігріває. Одягнена на розпущене волосся у поєднанні з довгим пальто або шубою, вона створює романтичний та загадковий образ.

Снуд одночасно відноситься і до шапок, і до шарфів. Як шапка він прикриває голову, як шарф – захищає від холоду шию. Так само добре виглядає і зі спортивними пуховиками, і з класичним кашеміровим пальто.

Шапка з помпоном – теплий та модний осінньо-зимовий аксесуар. Моделі можуть бути як з гладкої машинної в'язки, так і з об'ємним візерунком, вони підходять дівчатам різного віку, чудово виглядають у вуличному стилі. Чорні, білі та яскраві шапки з помпоном незамінні на гірськолижних курортах та в умовах холодної зими. Стильно і незвичайно виглядає жіноча зимова шапка з двома бубонами з боків за типом вушок. Самі помпони можуть бути з ниток або хутряні.

Спортивні моделі в'язаних шапок для дівчат щільно прилягають до голови. Особливу увагу приділяють вибору матеріалів: для фізичних навантажень у холодну пору року краще вибрати шапку із напівсинтетичних або повністю штучних матеріалів: вона добре тягнеться, але не втрачає форму, пропускає повітря та відводить вологу.

Жіночі вовняні шапки відмінно підходять для повсякденного носіння, в залежності від фасону їх можна поєднувати з будь-яким стилем. Варіації зі штучної вовни коштують недорого, але виглядають дуже красиво, мають широку палітру кольорів.

Купити жіночу шапку онлайн на зиму чи осінь ви можете на сайті інтернет-магазину Fotl.ua. Щоб замовити, виберіть необхідну модель та колір у каталозі за описом та фото – ми швидко доставимо вам посилку Києвом і в будь-яке інше місто України.